10-ть порад, як навчитись малювати портрет олівцем

ПОРІВНЮЙТЕ

Віднесіться до свого малюнку, як до гри про порівняння схожих картинок та знаходження відмінностей. У Bас має бути роздруківка хорошої якості, якщо Ви малюєте портрет з фотографії. Краще мати такого ж розміру роздруківку як малюнок або мати лупу. ПОРІВНЮЙТЕ. Порівнюйте кожен сантиметр та кожний перехід тону, глибину тіні. Це робота-дослідження. Але це весела гра, коли Ви маєте знайти як можна більше відмінностей.

ПРАКТИКУЙТЕ

Пам’ятайте, що Ваш 10-ий портрет буде трохи кращий ніж перший. А з 15-го почнеться реальний прогрес. ПРАКТИКУЙТЕ. На початку краще дійсно орієнтуватись на кількість ніж на якість. Але на гарний рівень можна доволі швидко вийти, якщо в кожному портреті віддаватись на 100% – аналізувати, досліджувати, пробувати довести до досконалості. Не сварити себе та не нити, а йти та працювати над удосконаленням навичок.

ОСНОВИ

Щоб швидко навчитись малювати портрет, краще пройти деякі перед-етапи, а саме – академічний рисунок. Не потрібен курс чи курси. Вам лише варто купити в художньому магазині гіпсовий куб, кулю, конус (ще можна окремі частини обличчя, але не обов’язково).

Ще для розуміння об’єкту та форми варто купити гіпсову голову “обрубок”. Всі ці предмети в Україні коштують в районі 10-20$. В просторах інтернету знайдеться тони інформації та відео-уроків, про те як малювати ці предмети. ОСНОВИ – це важливо. Як кажуть американці first things first.

КОНТРАСТ

Якщо Ви навчились мистецтву штриховки так, що воно не схоже на сітку чи волосся, акцентуйте увагу на КОНТРАСТ. Саме він робить речі об’ємними та реалістичними. Саме в цьому художній портрет може перемогти фотографію. Тіні поглиблюються дуже поступово та Вам обирати де посилити контраст, де його пом’якшити. Я зазвичай роблю яскраві, контрастні очі, але можна і виділити волосся або губи. Налаштуйтесь зробити як можна більше різного сірого. Градієнти можуть бути плавними, можуть бути різкими.

ІНФОРМАЦІЯ

Ваш прогрес залежить не тільки від практики, але і від ІНФОРМАЦІЇ, якою ви оволодієте. Я на майстер-класах, коли поправляю когось, кажу: «Ви не помітили цей нюанс, тому що не шукали, а не шукали, тому що не знали що шукати». В гугулі введіть такі терміни: академічний рисунок, штриховка-вправи, побудова носа, побудова ока, тональність рисунку. Дивіться багато аналогів та відео-уроків.

ІНСТРУМЕНТАМИ

Щоб Ваша робота з кожним разом ставала професійнішою, озбройтесь такими ІНСТРУМЕНТАМИ: мольберт, планшет, олівці різної твердості, тверда гумка, м’яка гумка, паперовий скоч, кнопки, якісний папір. Перед початком роботи розкладіть все ергономічно та організуйте собі комфорт. Освітлення теж важливе. Якщо ви працюєте правою рукою, біле, яскраве світло має бути з лівої сторони.

СЛІДКУЙТЕ

СЛІДКУЙТЕ за тим щоб Ваша рука не розтирала вже намальовані деталі. Для цього варто підкладати під малюючу руку додатковий папір або дивитись щоб рука рухалась тільки на непромальванній частинні паперу. Якщо Ви правша, штрихуйте з лівого верхнього кута. Є така техніка – розтушовка, але це буде окрема стаття. На початку ніяких розтирань не має бути, це може знищити контраст та зробити плями. Слідкуйте також щоб олівець був загостренний, також ризинка повинна мати гострі края.

ПОЧИНАЙТЕ

Коли Ви розмітили всі деталі, не переймайтесь, що не
обличчя схоже. Без тонну воно так і буде не схожим. ПОЧИНАЙТЕ штриховку. Важливо не застрягнути на одному місці та рухатись «від загального до детального». Це теж моя улюблена фраза на майстер-класах. На початку роботи не варто налаштовуватись на промальовку ідеальних деталей та відповідного тону. Ви будете повертатись до тих самих деталей сотні разів та вдосконалювати їх поступово. Ціль перших 4-х годин має бути максимально заповнити папір тоном. Тільки правий, нижній кут можна залишити порожнім, тому що там найбільше рухається рука. Якщо мусолити одну деталь більше 2-х годин, особливо коли ви втомленні, результату не буде.

МОТИВАЦІЯ

Доводьте справу до кінця. Це рутинна роботи, яка може зайняти місяці, на початку. Особливо якщо не правильно організувати роботу, то задоволення розтягується та вже не є задоволенням. МОТИВАЦІЯ – це важливо. Тому пропоную зробити деделайни. Наприклад, День Народження сестри вже через два місяці, варто починати портрет. Якщо Ви можете над цим працювати кожен день і виділяти більше 2 годин, можливо впораєтесь і набагато швидше, але залежить від Ваших, вже здобутих навичок.

СХОЖІСТЬ

Найважливіше в портреті – це СХОЖІСТЬ. Ідентичної схожості досягнути дуже важко. Кожна деталь має бути на своєму місці. Художники малюють з додатковими лініями, щоб очі були на одному рівні та інші деталі зайняли свої позиції. Шукаючі правильні пропорції, легко намічають деталі, потім виправляють їх. Можу Вам запропонувати обійти правила, якщо не маєте часу на повноцінну художню освіту. Зробіть дві роздруківки, на одній наведіть чорною ручкою основні лінії, приклейте скочем на вікно, потім прикладіть папір, також зафіксуйте скочем. Переведіть, щоб зекономити час, нерви та приблизитись до схожості. Можна також змайструвати собі копіювальний стіл. Дві тумби, між ними простір, де буде світити лампа. На тумби кладете товсте скло, на ньому ви будете малювати. Поторбуйтесь про безпеку. Можливо орг-скло або дуже товсте, щоб воно не тріснуло під вашим нажимом. Обробіть края та кути.

Хочу бачити Ваші шедеври та пропоную Вам безкоштовні консультації. Удачі.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *